Sesli Chat

Sesli Chat

Dünden Bugüne SesliChat

kayseripanel | 19 Ocak 2019

Uzun yıllardır yüzbinlerce insanımızın birbirleriyle sohbet etmek için kullandıgı Aktivex denetimli sesli chat yazılımları, malesef internet teknolojisine ayak uyduramadığı için sıkıntılı zamanlar yaşamaktadır.

Öncelikle kullanılan bu sistemin tarihi hakkında kısa bir bilgi verelim . 2003 yıllarında voice4 – voice5 isimleri ile piyasaya çıkan bu yazılımlar voicedeki başarısız günlerden sonra , piyasaya çıkan speakychat sesli sohbet yazılımı 2006 ve 2013 yılları arasında altın çağını yaşamıştır. Fakat bazı sebeblerden dolayı artık eski rağbeti görmemektedir. 

Bu olumsuz etkenleri şu şekilde sıralayabiliriz ;

Speakychat tabanlı sistemin en büyük sorunu Aktivex denetimi ile çalışıyor olmasıydı. Aktivex tabanlı yazılımlar günümüzde explorer harici hiç bir tarayıcı tarafından desteklenmemektedir. Explorer kullanımı eskiye oranla yaygınlıgını kaybettigi içinde , artık sesli sohbet sitelerine girmek kullanıcılar için büyük bir kabus haline dönüşmüştür. 

Sosyal paylaşım sitelerinin çogalması ile insanlar artık bu paylaşım sitelerinde vakit geçirmeye başladılar ve bu durumda speakychat tabanlı siteler için kullanıcı kayıplarına sebeb oldu . 

Hepimizin bildiği gibi şu an mobil çagındayız. İnsanlar artık bilgisayar yerine çogunlukla cep telefonları ile internet kullanıyorlar. Malesef speakychat tabanlı sitelere bugün şartlarında telefonla girebilmek imkansız . 

Bu kadar olumsuzluklar üst üste binmişken , bu tarz sesli sohbet sitelerinin devam edebilmesi için mutlaka yazılım mantıgının artık değişmesi gerekiyor. seslichat.com.tr olarak hızlı gelişen yazılım teknolojine ayak uydurmak için çalışmalara başladık. Tüm tarayıcılardan , Telefonlardan ve Tablet bilgisayarlardan aktivex yüklemeden giriş yapılabilecek kameralı ve sesli sohbet sistemini çok yakında sitemize ekleyeceğiz.

Seslichat.com.tr olarak tüm kullanıcılarımıza internet aleminde keyifli zamanlar diliyoruz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seslichat

SesliChat.Com.tr Kameralı Sesli Sohbet Sitesi

İletişim Bilgileri

KAYSERİ