Sesli Chat

Sesli Chat

Windows 7 Stereo Mix Ayarları

kayseripanel | 19 Ocak 2019

Sesli Chat sitelerinde en çok yaşanan proplemlerden biriside kullanıcıların ses ayarlarını tam olarak yapamamasıdır. Sohbet sitelerinde 2 tür ses yayını yapabilirsiniz. Bunlardan birincisi bilgisayarınızda baglı olan mikrofon ile kendi sesinizi sitede duyurabilmek ve ikinciside bilgisayarınızda dinlediginiz müzik ve video seslerini mikrofona gerek kalmadan kullancılara dinletebilmektir. Birinci seçenek için yapmanı gereken ekstra bir ayara gerek yoktur. Kulaklıgı yada mikrofonu bilgisayarınızın ses kartı girişine düzgün bir şekilde takmışsanız mikrofonunuz otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır. Tabiki kullandıgınız ses kartının sürücülerinin eksiksiz kurulmuş olması gerekmektedir. Bazı kullanıcılarda mikrofonda aşırı cızırtı veya fan sesine benzeyen farklı sesler gelmektedir ve bu durum rahatsız edici olabilir . Bu şekile bir gürültü geliyorsa öncelikle mikrofonu dogrudan bilgisayarın ses kartı girişine takmalısınız . Arada herhangi bir aparat olmamalı. Hoparlör Web Camera Gibi… Eger mikrofonunuz dogru yere takılıysa ve halen cızırtı devam ediyorsa ses ayarlarındaki dış sesleri alma ayarlarını kapatabilirsiniz.

STEREO MİX NEDİR ?

Ses kartındaki stereo özelligi bilgisayarındanki ses ile internet ortamında yayın yapmanızı sağlar. Eger ses kartınızda bu özellik varsa seskartı sürücüler tam olarak kurulduğunda ses ayarları denetiminden stereo özelliğini görebilirsiniz. Fakat onboard ses kartlarının (harici olmayan anakart üzerindeki ses kartları) bir çogunda malesef stereo mix özelligi yoktur. Bu durumda malesef o ses kartını kullanarak bilgisayar sesinizi dinletme şanşınız olmayacaktır.

Harici bir ses kartı almanızı tavsiye ederiz. Ama eger harici ses kartınız yoksa üzülmeyin . Bununda bir çözümü var . Bilgisayarınıza kuracagınız bazı stereo mix programları ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bu tür programlar bilgisayarınızda var olmayan stereo özelligini sizlere sunmaktadır. 

Bu programlardan Bazıları ;  Tureng , Stereo Mix Plus gibi programlardır. İşletim sisteminize uygun proğramı araştırıp bulabilirsiniz. Genelde birbirine çok benzeyen bu tarz programlar çok karmaşık değildir ve rahatlıkla ayarlarını yapabilirsiniz. Eger işletim sisteminiz için uygun programı bulamazsanız , yorumlar kısmından bunu bize iletebilirsiniz. İşletim sistemini belirtirseniz uygun programı sizin için bulup yorumlar kısmına ekleyebiliriz. 

SesliChat.Com.tr Sesli Chat Platformu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seslichat

SesliChat.Com.tr Kameralı Sesli Sohbet Sitesi

İletişim Bilgileri

KAYSERİ